Türkiye’de En Yeni Philips Lumea Modeli Nasıl Edinilir?

Pürüzsüz, tüylerden arınmış bir cilt mi istiyorsunuz? Philips Lumea IPL makineleri, Türkiye’deki evinizde güvenli bir şekilde kalıcı sonuç verir. Bu inceleme, Türkiye’deki en yeni Philips Lumea Modelini nasıl edineceğiniz konusunda size rehberlik edecektir.

Philips Lumea Yorumlar, Philips Lumea kullananlar, Philips Lumea fiyat, Philips Lumea lazer epilasyon.

Philips’in şimdiye kadar ürettiği en güçlü IPL tüy alma cihazıdır ve kablosuz olarak kullanılabilen tek IPL makinelerinden biridir. Vücudun bütün parçalarına uyum sağlayan çoklu akıllı aparatlarla vücudun kıvrımları için özel olarak tasarlanmıştır.

Diğer lazer ve IPL cihazlarının aksine 2-3 seansta fark edilir bir tüy azalması göreceksiniz, 4-5 seans sonrasında ise tüylerde belirgin bir azalma olacaktır.

Bundan sonra, sadece 8 rötuş yaparsanız, Philips 6 ay boyunca tüylerinizden kurtulabileceğinizi söylüyor!

Philips Lumea nasıl çalışır?

Philips Lumea, vücudun bütün parçaları için güvenli olduğu klinik olarak kanıtlanmış Yoğun Atımlı Işık (IPL) Teknolojisini kullanarak tüy büyümesini azaltmaya odaklanır. Lumea’yı istikrarlı bir şekilde kullandıktan sonra, yukarıda belirtilen zaman diliminde vücudun çoğu bölgesindeki tüy uzaması önemli ölçüde azalacaktır.

IPL kullanan cihazlar epilasyon için hızlı bir çözüm değildir, ancak doğru kullanıldığında vücut tüylerinin bakımını çok daha kolay hale getireceklerdir.

Philips’e göre, Lumea Prestige & 9000 Serisi orta-koyu cilt tonlarına uygundur (Fitzpatrick cilt tipleri I ila V) ve tip VI’ya uymaz.

Tüy rengiyle ilgili olarak, Lumea’nın siyahtan koyu sarıya kadar olan saçlar üzerinde etkili olduğu kanıtlanmıştır, ancak açık sarı, kırmızı ve gri/beyaz saçlar üzerinde etkili değildir.

Video İzle: https://youtu.be/M8idHBhT5bg

Philips Lumea Modelleri

Philips Lumea 9000

Philips Lumea 9000 series BRI958

Not: bu model sadece Amazon De’de Satılmaktadır

Philips yeni Lumea serisini 4 yıl bekledikten sonra, 10 Aralık 2020’de yepyeni 9000 serisini, en son sürümden 200.000 flaş artışla olağanüstü 450.000 flaşla piyasaya sürdü.

Maalesef Philips Laser Lumea 9000 serisi Amazon Türkiye’de satışta değil ama Amazon De’den sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca, birçok online Türk mağazada gezinirken, çok az sayıda mağazanın Philips Lumea 9000 serisini Amazon De fiyatının %150-200 fazlasına sattığını öğrendik, bu yüzden dikkatli olun, bir ürüne gereğinden fazla bedel ödemenizi istemeyiz.

Philips Lumea IPL 9000 serisi, tedaviden 6 ay sonra en etkili IPL cihazıdır. Sadece 3 seansta tüylerin %92’ye kadar azalmasını garanti eder.

Lumea 9000’in özelliği, farklı vücut bölgeleri için Vücut, yüz, bikini ve koltuk altları için uyumlu başlıklar sunmasıdır.

Philips Lumea 9000 çeşitleri

Philips Lumea IPL 9000’in 3 farklı çeşidi vardır:

 • BRI955: yüz, vücut ve hassas bölgeler için 3 başlıklı
 • BRI957: yüz, vücut, koltuk altı ve bikini için 4 başlıklı
 • BRI958: yüz, vücut, koltuk altı ve bikini için 4 başlıklı

BRI957 ve BRI958 arasındaki temel fark, BRI957’nin pembe, BRI958’in koyu altın rengi olmasıdır.

En önemlisi, Lumea 9000 Serisi, cildinizi anlamak, cilt tonunuzu (mevsimsel güneş renginizi değiştirse bile) tespit etmek ve bu ton için en uyumlu ışık ayarını seçmek için tasarlanmıştır.

Philips Lumea 9000 Müşteri Yorumları

Lumea 9000 serisine yönelik incelemeler son zamanlarda çok umut verici ve Philips’in web sitesinde Lumea 9000 bölümündeki en son incelemeler cihazın mükemmelliğini gösteriyor.

Anja1981 diyor ki: “Cihazı kullanma konusunda şüphelerim vardı ama her zaman sahip olmak istedim. Hassas bir cildim var ve Lumea’nın bende işe yaramayacağından endişeleniyordum. Dürüstçe söyleyebilirim ki, bu cihaz yüzyılın bir mucizesi. Kullanmadan 24 saat önce test yaptım ve hiç kızarıklık olmadı. Biraz zaman alıyor ama buna değer.”

İncelemesini şu sözlerle bitirdi: “Lumea’yı 3 kez kullandıktan sonra tüylerimin zayıfladığını ve bazılarının HİÇ uzamadığını görebiliyorum. Bu yaz tüysüz bacaklara sahip olmak için sabırsızlanıyorum. Benim için %100 KAZANÇ.”

productreview.com’da başka bir kadın, cihazı 5/5 olarak değerlendirdikten sonra Philips 9000 serisinden elde ettiği sonuçları takdir etti.

“Güzellik salonlarında daha fazla zaman ve para harcamak yerine bu cihazı aldığım için çok mutluyum. Kuaförlerde randevular arasında 6-8 hafta beklemeniz gerekir ve bu randevular çok maliyetli olabilir. Bu cihazı evde kullanmak, 2-3 gecede bir kullanabileceğiniz anlamına gelir, yani gerçekten hızlı sonuçlar alırsınız ve bu cihaz çok işe yarıyor. Satın aldığım için gerçekten çok mutluyum.” Dedi.

Philips Lumea Prestige

Philips Lumea 9000 serisini piyasaya sürmeden önce Lumea Prestige, 4 yılın büyük bir bölümünde en iyi IPL cihazı tacını elinde tuttu.

Türkiye’deki birkaç kullanıcıya göre, Philips Lumea Prestige en güvenilir, güvenli ve verimli IPL cihazı oldu ve ülke çapında kadınlara aradıkları tatmin edici sonuçları verdi.

Philips Lumea prestigenin ağırlığı 560 g~ civarındadır ve farklı bölgeler için üç farklı başlık içeren kadınlara özgü bir kutu içinde gelir:

 • Body Flash Window: Bacaklarınızın, kollarınızın ve karnınızın/ bikini bölgenizin üst kısmının hatlarına uyması için 4,1 cm²’lik büyük, içe doğru kavisli bir penceredir.
 • Hassas Flaş Penceresi: Bacağınızın birleştiği yerde bikini hattınızın hatlarına ve koltuk altlarınızdaki girintilere uyan, orta boy 3 cm²’lik kavisli bir penceredir.
 • Yüz Flaş Penceresi: Güvenli yüz kullanımı için kırmızı filtreli, hassas konumlandırma için 2 cm²’lik küçük bir düz penceredir.

Ayrıca beş ışık yoğunluğu ile gelir; en uygun ışık yoğunluğu, tüy renginize ve ten renginize göre değişebilir. Genel olarak, cildiniz ne kadar açıksa ve tüyleriniz ne kadar koyuysa, ayar o kadar yüksek olur.
Ayrıca, Lumea Prestige’in birçok farklı modeli vardır. Bu modeller, IPL flaş sayısı, sahip olduğu flaş başlık sayısı, rengi ve tabii ki fiyatı dışında neredeyse aynılar.

Lumea Prestige ile kaç seansa ihtiyacınız var?

Philips’e göre, 2 haftada bir olmak üzere 4-5 uygulama seansına ihtiyacınız olacak, bu da tüm uygulamanın yaklaşık 8-10 hafta süreceği anlamına geliyor.

Tek bir seansta tüm vücuda uygulama yapmak normalde 40 dakika sürer, bu nedenle genel olarak, minimum vücut tüyü büyüme hedefine ulaşmak için yaklaşık 3 saat 20 dakika harcarsınız.

Neden Lumea Prestige almalısınız

Türkiye’deki kliniklerde tek seans tüm vücut uygulamasının ortalama maliyeti seans başına 3000TL civarındadır. Uygulamayı tamamlamak için 6-8 tüm vücut seansına ihtiyacınız olacak, bu da 18.000 ila 24.000 TL arasındadır.

Ancak Philips Lumea Prestige’in maliyeti, kliniklerde epilasyona kıyasla çok ucuz ve ekonomik olduğu düşünülen 6.300,00 TL civarındadır.

Ayrıca, cilt üzerinde daha az yan etkisi olduğundan Philips Lumea cihazını kullanmak daha güvenlidir. Evde lazer epilasyon, kliniklerde yapılan lazer uygulamasından çok daha ucuzdur.

Prestige APP

Neredeyse tüm IPL cihazlarının aksine Lumea Prestige, esas olarak uygulama seanslarının planlanmasına yardımcı olan bir mobil APP ile birlikte gelir.

Bir sonraki seansın ne zaman olacağını size hatırlatabilir ve farklı günlerde çeşitli vücut bölümleri için uygulama planlamak için de kullanılabilir.

Philips Lumea Advanced

Türkiye’de hem daha uygun fiyatlı hem de etkili bir Philips Lumea cihazı arıyorsanız, Advanced modelini seçmenizi öneririz.

Lumea Advanced, kablosuz çalışma gibi Philips Lumea 9000 serisinin veya Philips Prestige’in tüm benzersiz özelliklerine sahip olmasa da, Advanced modeli size hayalini kurduğunuz yumuşak, pürüzsüz cildi sağlayan ekonomik modeldir.

Flaş lamba ömrü, size 15 yıldan fazla aylık uygulamaları garanti eden Prestige modeline benzer.

Yüze ve küçük vücut bölgelerine uyumludur, 4-5 seanstan sonra güzel ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

Philips Advanced’i kullanmak güvenli midir?

Philips Advanced, evde kullanım için klinik olarak test edilmiştir ve CE sertifikasına sahiptir. Gözlerinizin yakınında yanlışlıkla yanıp sönmeleri durdurmak için yerleşik UV filtreleri ve cilt temas sensörleri vardır.

Ayrıca cilt tonunuza bağlı olarak seçebileceğiniz 5 yoğunluk seviyesi vardır. 1 en düşük ve 5 en yüksektir. Ancak Advanced, Prestige’den biraz daha az güçlüdür.

Ancak Lumea Advanced sürümleri: SC1991, SC1992, SC1993 ve SC1995 yüz için kullanılamaz.

Seans ne kadar sürüyor?

Advanced, tek bir flaş için standart damga moduna (yerleştirme, basma, bırakma) sahiptir. Ayrıca sürekli flaşlar için kayma modu vardır (konum, basılı tutma, kayma).

Ancak, Lumea Advanced 3,5 saniyede bir yanıp söner. En yüksek yoğunluk seviyesinde, 20 dakikaya yakın bir sürede tam bir tam bacak yapabilirsiniz ve tüm vücut bir saatten fazla sürer.

Uygulamayı tamamlamak için 8 hafta boyunca 5 seansa ihtiyacınız olacak, ardından düzenli olarak sadece 8 rötuş gerçekleştireceksiniz. Tam uygulamayı tamamlamak için toplam yaklaşık 5 saat gerekir.

Philips Lumea Advanced’i kullanmak ne kadar rahattır?

Philips Lumea IPL Advanced, küçük alanlar için uygun bir hıza sahiptir ve çok iyi tüy büyümesini azaltma sonuçları sağlar.

Sezgisel tabanca şeklindeki tasarımı, yüz ve küçük alanlarda rahat çalışmanızı sağlar. Bazı kullanıcılar belirli vücut bölgelerine ulaşmaya çalışırken araya girebileceğini bildirdiği için, yalnızca güç kablosu kullanılarak çalışabilir. Buna karşılık, Philips Lumea’nın 100 günlük para iade garantisi vardır.

Philips Lumea Essential

Philips Lumea IPL Essential, Türkiye’nin her yerinde evinizin rahatlığında güvenli ve ipeksi bir cilt sağlamak için kullanabileceğiniz güvenilir ve uygun maliyetli bir cihazdır.

Lumea Essential, epilatör kullanmaktan bekleyeceğiniz ipeksi pürüzsüzlükteki sonucu verir, ancak daha az acı vericidir ve uzun vadeli kullanımda tüy uzamasında azalma sonucu verebilir

Philips Lumea IPL Essential, yerleşik yüksek kaliteye sahip lüks bir kittir; bikini çizgisi, yüz, koltuk altı ve önkol için kullanılabilir. 200.000 flaş çakma özelliğine sahip olan lambası, cihazı yaklaşık 10 yıl boyunca kullanılabilir hale getiriyor.

Zarif şekli sayesinde vücut ve yüzdeki tüyleri almak için kullanımı çok kolaydır ve 2 yıl üretici garantisi ile birlikte gelir.

Philips Lumea Kullananlar

Lumea’yı başlatmak gerçekten kolaydır, garantili başarılı bir tedavi için şu adımları izleyin:

 1. Uygulamaya başlamadan önce tıraşlayın
 2. Lumea’yı güç kablosuyla prize takın
 3. Güç düğmesine basın, beyaz renge kadar yanacaktır.
 4. İlk kez kullanıyorsanız cihazdaki Smartskin sensörünü kullanın, ilk kez kullanmıyorsanız yoğunluk seviyesini manuel olarak seçebilirsiniz.
 5. Cihazın başlığını cildinize 90 derecelik bir açıyla konumlandırın
 6. Tetik düğmesine basın. Cihaz bir ışık yakacak
 7. Flaştan sonra bir sonraki noktaya kaydırarak hareketi tekrar edin.
 8. Cildinizi flaşlarla kapattığınızdan ve üst üste bindirmediğinizden emin olun.
 9. Uygulama seansını bitirdiğinizde, kapatmak için güç düğmesini 2 saniye basılı tutun

Philips Lumea Fiyat Karşılaştırma

 9000 SerisiPrestigeAdvancedEssential
Modeller– Bri955
– Bri957
– Bri958
– Bri947
– Bri949
– Bri950
– Bri953
– Bri954
– Bri956
Bri921 (SC1997)
Bri923 (SC1998-SC1999)
Bri924 (SC1997)
 
Flaş sayısı450K250K250K250K
Kablolu/Kablosuzİkisi deİkisi deSadece kabloluSadece kablolu
Vücut başlıklarıyüz, vücut, koltuk altı ve bikiniyüz, vücut, koltuk altı ve bikiniYüz ve küçük vücut bölgeleribikini hattı, yüz, koltuk altı ve kol
Seans uzunluğuOrtalama 40 dakikaOrtalama 40 dakikaOrtalama 1 saatOrtalama 1 saat
Uygulamayı tamamlama süresiOrtalama 3.2 saatOrtalama 3.2 saatOrtalama 5 saatOrtalama 5 saat
Fiyat aralığı*$800 – $900**6300-6500 TL**2500 – 2700 TL**$320 – $520**

* Türkiye’deki Lumea cihazlarının fiyatları Türk Lirası cinsinden listelenmiştir.

** 9000 Serisi ve Prestige arasındaki küçük farklar nedeniyle, Fiyat aralığında çok az fark olur veya hiç fark olmaz.

Türkiye’de Philips Lumea için SSS

IPL Epilasyon Nedir?

IPL, Yoğun Darbe Işığı anlamına gelir ve IPL epilasyon cihazları, kıl köküne çok hafif ışık darbeleri uygular. Bu, tüyün dinlenme evresine girmesini sağlar: sahip olduğunuz tüy dökülür ve yavaş yavaş vücudunuz o bölgede daha az tüy çıkarır.

Lumea tehlikeli midir?

IPL teknolojisi kullanan cihazların cilt kanserine neden olduğu hiçbir zaman kanıtlanmamıştır. Cihazda kullanılan ışık DNA’ya zarar vermez veya DNA mutasyonlarına neden olmaz.

Lumea bu bedele değer mi?

Kliniklerde epilasyon seanslarının maliyeti seans başına yaklaşık 300-400$, Lumea BRI956’nın ortalama maliyeti 450$ civarındadır ve tüm uygulamayı kullanıcılar için verimli hale getirir.

Philips Lumea’yı Pubik tüylerde kullanabilir miyim?

Lumea’nın kasık bölgesine uygulamak etmek için nazikçe güvenli olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Philips Lumea’yı her hafta kullanabilir miyim?

Philips, önemli tüy azaltma sonuçları elde etmek için ilk dört uygulama için iki haftada bir Lumea kullanılmasını önerir. Bu sonuçları korumak için uygulamaları 4 haftada bir 8 kez tekrarlayın.

Philips Lumea’yı kullanmadan önce tıraş olmam gerekir mi?

Uygulamanıza, ilk önce tüyler hala görünür olduğu sürece cildinizdeki tüm tüyleri alarak başlayın. Uygulamayı düşündüğünüz bölgeleri tıraş etmeyi, epilasyon yapmayı veya ağda yapmayı tercih edebilirsiniz.

Ağda yapmayı seçerseniz, Philips Lumea’yı kullanmadan önce en az 24 saat beklemenizi öneririz.

Ev için en iyi lazer epilasyon makinesi hangisidir?

Philips Lumea IPL 9000 serisi – açık ara en iyi tüy azaltma cihazıdır. 2-3 seansta tüylerinizden kurtulabilirsiniz, gözle görülür bir tüylenme göreceksiniz ve 4-5 seanstan sonra tüylerde net bir azalma olacaktır.

En iyi Philips Lumea modeli hangisidir?

Lumea 9000 serisi en iyi Philips Lumea Modelidir, Prestige’in en son sürümüne göre 200.000 flaş artışla 450.000 flaşla gelir.

Philips Lumea tüyleri kalıcı olarak alır mı?

Dünyadaki hiçbir cihaz tüyleri kalıcı olarak alamaz, ancak Philips Lumea tüy uzamasını başarılı bir şekilde azaltır. Uygulama seanslarını bitirir ve 8 rötuş seansı ile takip ederseniz, 6 ay boyunca tüylerinizden kurtulursunuz.

Philips Lumea

Philips Lumea Experts

Overall Score
92%

Summary

Philips Lumea Yorumlar

92%

Sonuç

Vücut tüylerinin son derece kişisel bir konu olduğunu ve güvensizliklerle dolu olduğunu biliyoruz, bu nedenle Philips Lumea cihazlarını kullanmanızı öneririz, çünkü piyasadaki en uygun maliyetli IPL tüy uzamasını azaltma cihazları olarak kabul edilir.

15-20 yıldan fazla dayanabilecek en iyi IPL cihazını arıyorsanız Philips Lumea IPL 9000 serisi ve Prestige kullanmanızı öneririz.

Ayrıca, uygun maliyetli mükemmel IPL cihazını arıyorsanız, Philips Lumea IPL Advanced’i kullanmanızı öneririz.

Bu cihazların ne kadar zarif, kullanımlarının ne kadar kolay olduğunu ve evinizin rahatlığında kullanabilmenizi çok seveceksiniz. Sizi her türlü vücut tüyü endişesinden kurtaracak en iyi cihazdır.